012 422 18 58
Gdzie jesteś: Strona główna » Aktualności » Grupa psychoterapeutyczna dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

Grupa psychoterapeutyczna dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

Grupa psychoterapeutyczna jest okazją, aby doświadczyć siebie w kontakcie zarówno ze specjalistami jak i grupą osób w podobnym wieku. Daje możliwość przyjrzenia się swojemu zachowaniu, myślom i uczuciom, które pojawiają się w obecności innych. Pozwala w bezpiecznym środowisku doświadczyć specyfiki relacji, przepracować trudności w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej, poddać leczeniu indywidualne problemy i zaburzenia. Jest przestrzenią do doświadczenia nowych sposobów zachowania a także przyjrzenia się sobie z innej perspektywy.

Grupowy proces terapeutyczny opisywany i prowadzony jest w rozumieniu psychodynamicznym. Rozpoczęcie go poprzedzają spotkania kwalifikacyjne z pacjentami. Wstępna diagnoza pozwala psychoterapeucie dokonać oceny, czy terapia grupowa będzie w aktualnej sytuacji najlepszą formą leczenia dla pacjenta. Grupa ma charakter zamknięty, wiec w przypadku rozpoczęcia procesu nowe osoby nie będą kwalifikowane. Psychoterapeuci prowadzący grupę przez cały okres trwania struktury superwizują swoją pracę terapeutyczną.

Psychoterapeuci:
mgr Jakub Droń, mgr Sylwia Zaremba

Kontakt z ośrodkiem: (12) 422 18 58

 

 

następny: Oferta Ośrodka 2015/2016

poprzedni: Godziny otwarcia ośrodka w czasie wakacyjnym lipiec-sierpień 2015

« Wróć do kategorii

Projekcja filmowa "Niemiłość" - zapraszamy!

19 kwietnia 2018

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia (czwartek) w KinoKawiarni "Kika" przy ulicy Krasickiego 18. Zapraszamy!

Wspomaganie rozwoju szkół w r.szk. 2018/2019

11 kwietnia 2018

Zapraszamy do współpracy w zakresie wspomagania, które obejmuje wsparcie w rozwiązywaniu trudności, problemów oraz w zwiększeniu kompetencji nauczycieli i podniesienia jakości pracy przedszkola/szkoły/placówki. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie w zakładce WSPOMAGANIE

"Kot w tarapatach" - zapraszamy klasy I do udziału w kociej akcji profilaktycznej!

12 lutego 2018

Celem Akcji jest przybliżenie dzieciom idei terapii i korzystania z pomocy psychologicznej, kiedy mają różne trudności i zmartwienia. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 marca 2018.

Sprawdź jakość powietrza!

05 grudnia 2017

Zapraszamy do monitorowania jakości powietrza na stronie:

monitoring.krakow.pios.gov.pl