012 422 18 58
Gdzie jesteś: Strona główna » Aktualności » Konferencja Nauczyciel- rodzicem, rodzic-nauczycielem.

Konferencja Nauczyciel- rodzicem, rodzic-nauczycielem.

15 czerwca 2018 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się niezwykła konferencja współorganizowana przez naszą Poradnię,a także Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Krakowski Ośrodek Terapii.O tym dlaczego spotkanie w Sali Obrad przejdzie do historii czytelnicy biuletynu dowiedzą się w następnych wersach.
W piątkowej konferencji, mimo pracowitego czasu w większości krakowskich szkół, uczestniczyły aż 122 osoby, co wynika z oficjalnych danych. Spora frekwencja nie powinna dziwić, ponieważ tym razem poruszono niezwykle istotne kwestie z obszaru komunikacji między rodzicem a nauczycielem. Na konferencję zatytułowaną "Nauczyciel - rodzicem, rodzic - nauczycielem. Komunikacja kluczem do dobrej współpracy na rzecz dziecka" zaproszono pięciu prelegentów. Dr Aleksander Pawlicki, reprezentujący Szkołę Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności,przedstawił m.in. podstawy dobrej współpracy na linii nauczyciel - rodzic, omówił kluczowe pytania rodzica, które powinny paść na każdym zebraniu w stronę nauczyciela, a także zaprezentował przyczyny i konsekwencje zaburzonych relacji między nauczycielem a rodzicem. Państwo Beata i Bolesław Kotlińscy z Akademii Rodziców spojrzeli na problem komunikacji w szkole z jeszcze szerszej perspektywy, dodając do sieci relacji dyrektora szkoły. Specjaliści umieszczając nauczyciela, rodzica oraz dyrektora w swoistym trójkącie,
próbowali zobrazować niełatwe zależności, które każde z nich musi przezwyciężyć w walce o dobro ucznia. Pani Marta Tatulińska, reprezentującą Forum  Rady Rodziców , podkreślała istotną rolę współpracy między nauczycielem, a rodzicem z perspektywy przewodniczących, a także członków Rad Rodziców organizowanych w każdych szkołach Perspektywę codziennych do-świadczeń poprzez liczne rozmowy nauczycieli z rodzicami w szkole dopełniła pani Marta Pszczoła – Dyrektor ZSP nr 11 w Krakowie. Wszyscy referenci wypowiadali się z nieco odmiennych perspektyw z racji pełnionych na co dzień ról i funkcji, przez co uczestnicy zgromadzeni w Sali Obrad mogli spojrzeć na temat relacji i komunikacji między rodzicem i nauczycielem w sposób całościowy.
W pierwszych zdaniach zaznaczono, iż konferencja stanowiła niezwykłe spotkanie nie tylko dla prelegentów, ale i osób zaproszonych, bowiem oficjalnie tego dnia nastąpiło uroczyste podziękowanie Pani Barbarze Woszczynie za wieloletnie sprawowanie funkcji dyrektora Krakowskiego Ośrodka Terapii. Wszyscy obecni nagrodzili Panią Dyrektor wielkimi barwami.

My również skladamy Pani Dyrektor ogromne podziekowanie za pięknych pięc lat wspólpracy w wielkim dziele wspomagania!

Konferencja była nagrywana, stąd wystąpienia, jak i prezentacje zamieszczamy poniżej:

Dr Aleksander Pawlicki - Szkoła Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
A co tam pani powie o tym moim Staszku? O tym, o co warto się pytać, kiedy rozmawiają nauczyciel i rodzic i jak się tego uczymy.
Prezentacja Pawlicki.pdf

Beata Kotlińska, Bolesław Kotliński-  Akademia Rodziców, Rodzic, Nauczyciel, Dyrektor – o trójkącie dramatycznym w szkole.
prezentacja Kotlińscy.pdf

Marta Tatulińska. Nauczyciel i rodzic – współpraca nie jest tylko dodatkiem.
prezentacja Marta Tatulińska.pdf

Marta Pszczoła – Dyrektor ZS-P nr 11 w Krakowie
Rozwój dziecka. Komunikacja uczeń-rodzic-nauczyciel – szkoła w praktycznym działaniu
prezentacja M. Pszczoła.pdf

zaproszenie .pdf      zaproszenie-program.pdf

  • Dyrektor SPWPPP Ewa Pohorecka
  • Dyrektor SPPPDDZNE Małgorzata Niewodowska
  • Dyrektor SPPP KOT Barbara Woszczyna
  • Doradca metodyczny Renata Flis
 

następny: Zakończyliśmy rekrutację do Szkoły Budowania Bezpieczeństwa 18/19

poprzedni: Projekcja filmowa - "Miód" - Zapraszamy!

« Wróć do kategorii

Projekcja filmowa

21 stycznia 2019

Szanowni Państwo,
zapraszamy na projekcję filmową oraz wymianę myśli i emocji po seansie. 
Spotkanie odbędzie się 30 stycznia  (środa) o godzinie 20:00  Wstęp wolny.

Warsztaty taneczno-muzyczne " Zimowe nutki"

27 listopada 2018

Warsztaty taneczno-muzyczne "Zimowe nutki"

Konferencja Najważniejszy urząd w demokracji to obywatel. W setną rocznicę odzyskania niepodległości.

27 listopada 2018

Szanowni Państwo,
Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Krakowski Ośrodek Terapii serdecznie zapraszają dyrektorów i nauczycieli z Gminy Miejskiej Kraków do udziału w konferencji pt. Najważniejszy urząd w demokracji to obywatel. W setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Oferta TAMY

22 listopada 2018